Jdi na obsah Jdi na menu
 


Báječný rok (deník 2005)

16. 5. 2006

ObrazekBáječný rok (deník 2005) - Michal Viewegh

Pro svou sedmnáctou knihu - po osmi románech, dvou novelách, sbírce povídek, dvou sbírkách literárních parodií, dvou sbírkách fejetonů a divadelní hře - si nejúspěšnější tuzemský spisovatel Michal Viewegh zvolil žánr deníku. Báječný rok je mimořádně zajímavou osobní kronikou roku 2005, autorovy každodenní zápisky jsou předpokládaně kontroverzní, nevyhnutelně sebestředné, ovšem současně i sebeironické - ale především nebývale intimní a otevřené. V deníku se dozvíme zajímavosti z autorova cestování po republice. Jeho dojmy z autorských čtení. Dozvíme se také ale informace o jeho ženě. O jejich vztahu. Velmi dobře píše o vztazích v rodině, o jeho dětech. Nebrání se psát o sexuálních zážitcích. Kritizuje bulvár a velmi inteligentně je diskredituje pro jejich nepodloženou práci. Pokračuje ve svém komentáři k prezidentu Klausovi. Deník má 360 stran, takže to vychází cca 1 strana na jeden den. Pokud chcete číst nenáročnou ovšem velmi kvalitní literaturu, mohu vřele doporučit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Deník 2005

(Hana Dvořáková, 15. 7. 2007 8:03)

Konečně přišel čas a otevřela jsem Vaší knihu. Děkuji velmi za milou společnost ve dnech, které pro mě nejsou zrovna jednoduché.

Jaky bude 2007?

(Pavlina, 14. 2. 2007 20:28)

K vanocum jsem dostala jako vzy, jednoho 'Viewegha'. Jak uz to byva, nebyl cas na cteni, takze Denik zustal nedotcen na mem nocnim stolku. V nedeli vecer jsem dostala tu spravnou lenivou naladu na cteni a otevrela knihu. Nemela jsem to delat. Uz 3 noci jsem se poradne nevyspala! Knizku jsem cetla jednim dechem, pobavila me i rozbrecela. Uz se tesim, az si koupim dalsi!

Komentář k deníku 2005

(Denisa Zikánová, 22. 1. 2007 18:12)

Dnes-t.j. 22.1.2007 jsem dočetla BÁJEČNÝ ROK- DENÍK 2005. Ani v nejmenšim mě tato kniha nezklamala- ostatně jako všechny, co jsem dosud přečetla- např.: LEKCE TVŮRČÍHO PSANÍ, ROMÁN PRO ŽENY, NA DVOU ŽIDLÍCH A BÁJEČNÁ LÉTA S KLAUSEM. I když nemám žádné zkušenosti se psaním a tudíž ani právo komentovat, Michal Viewegh je pro mě autor s velkym A!! Už si sháním další knížky do sbírky. Doslova hltám každé slovo a vždy jeho dílo ve mě zanechá nějaké stopy a nutí mě se pozastvit a přemýšlet. Už se moc těším na nové knihy a přeji v životě jen to nejlepší!!!