Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři v háji

17. 5. 2006

ObrazekTři v háji - Pawlowská, Hercíková, Viewegh:

TROJKA, KTERÁ V HÁJI NENÍ

Tři naši současní oblíbení autoři se rozhodli být opravdu světoví a společně napsali jeden skvělý román.Příběh, který píše několik spisovatelů společně, není ve světě nic neobvyklého. Ale v Čechách je to novinka. Před více než rokem Iva Hercíková nabídla Halině Pawlowské, aby psaly spolu. Ta nakonec požádala Michala Viewegha, aby celé knize dal mužský tón. Nikdo přesně nevěděl, do čeho jde a jak se celý příběh bude dál odvíjet. Znali jen jméno, věk, povolání a stav svého hrdiny. Halina, která zatím napsala jedenáct knih, vytvořila postavu vášnivé Kristýny. Michal, který už slavil úspěch se čtrnácti romány, vdechl život ostýchavému recepčnímu Albertovi. Iva, autorka čtyřiadvaceti knih, se věnovala osamělé manažerce Olze. Výsledkem je bláznivý román o trampotách třech čtyřicátníků, kteří se snaží změnit své stereotypní životy. Albert opouští manželku Kristýnu i své dvě děti , Patricii a Oresta, a vrhá se do nového vztahu s Ivetou. Kristýna zase rozšíří „stáj“ milenců a Olga se začne pouštět do milostných dobrodružství odvážněji než dříve. Kniha je velice čtivá, plná humoru a metafor. Zatímco Pawlowská sází na komičnost, Viewegh vše směřuje k ironické rovině a psychologický podtón dílu dodává Hercíková. Pokud tedy máte chuť přečíst si román tří spisovatelů, o třech hlavních postavách, se třemi specifickými pohledy na svět, rychle si pro něj utíkejte do nejbližšího knihkupectví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Katastrofa:-(

(Kristina Princová, 19. 6. 2009 15:37)

Dobrý den, pane spisovateli. Předem upozorňuji, že jsem nečetla ani jednu Vaši knihu- po zhlédnutí části filmu včera, 19.06.2009 - jsem tomu ráda. Jsem tak otřesena ze včerejšího zážitku, že ač tak v životě jsem ještě nikdy neučinila, dnes tak činím a musím se Vám se svými pocity svěřit. Za bolševika jsem měla takový zvyk, že na český film NIKDY a za žádnou cenu. Po revoluci jsem tento zvyk přehodnotila, především díky panu režiséru Hřebejkovi a na české filmy jsem začala chodit- na některé. Včera jsme si s manželem řekli, že půjdem do kina a protože dávají samé horrory nebo komedie pro náctileté, rozhodli jsme se pro film Nevěrná Klára (doufám, že nepletu název filmu). To jsme neměli dělat, když si uvědomím, že jsem tím vyhodila z okna 338 kč a navíc jsem byla zhnusena a stále ještě jsem a musím žít s vědomím, že je vůbec možné, aby někdo nejen natočil něco tak špatného a amatérského, ale dokonce to vydával za celovečerní film a chtěl za vstupenku peníze!!!!Pane spisovateli, vím, že na výrobu filmu nemáte až tak velký vliv, někdy vůbec, to záleží na okolnostech, smlouvě , zda píšete scénář nebo nikoliv, dialogy a tak dále. Nicméně na Vašem místě bych zakázala distributorům, aby film rozšiřovali po České republice neřku-li ve světě, ale to se nebojím, ve světě na něj nikdo nepřijde:-)))) Že je to film nadneseně řečeno "za 1 korunu" by vůbec nevadilo, kdyby tvůrci a herci byli profesionálové. V tomto případě se o profesionalitě vůbec nedá mluvit. Když odhlédnu od plytkého příběhu, nemohu se nezastavit u hereckých představitelů. Když pominu, že hlavní hrdina a vedlejší postavy jsou nejen na pohled ze čtyřprocentní menšiny a nedá se to přehlédnout, přestože o tom film nepojednává, jejich herecké výkony jsou ubohé,postavy nesympatické hlavně proto, že nezvládají svoje role (k jejich dobru - nemají, co hrát), režijní vedení katastrofální a mohla bych pokračovat stále dál a dál.Je to hrůza!!! Celková hrůza, kterou jsem snad v životě ve filmu nezažila. Odešli jsme po hodině z kina, protože to se nedalo vydržet. Stále jsem čekala v naději, že se něco zlepší, že mě třeba zaujme alespoň nějaká zápletka, ale samozřejmě marně. Nejhorší na tom je, že díky samoúčelným postelovým scénám , popřípadě odhaleného ohanbí nějaké modelky žirafy si film najde svého diváka a bude tak rozšiřovat neuvěřitelný nevkus a umělecký paskvil mezi lidi. Vážený pane spisovateli, musela jsem se vypovídat, protože pro mne to byl skutečně tak hrozný zážitek, že na něj jen tak nezapomenu. Bohužel, od shlédnutí necelé hodinky filmu podle Vaší předlohy jsem si řekla, že opět na český film už nikdy (i když tento film se tváří jako italský.....)Přeji Vám při příštím zfilmování Vašeho dílka větší štěstí.
Kristina Princová

Skvělej nápad:-))

(Magdalena:-), 12. 10. 2007 15:38)

Tuhle knihu jsem dostala přečíst k povinné četbě!!!Dříve jsem od pana Viewegha nic nečetla,ale když jsem přečetla první tři příběhy nedokázala jsem se od knihy odtrhnout!!!Myslím si,že to byl skvělí nápad napsat knihu ve spolupráci s dalšimi autory!!!

:-D

(Péťulka - P.e.t.a.s@centrum.cz, 25. 5. 2007 17:58)

Když jsem četla tuhle knížku, tak jsem se smála tak strašně nahlas, (i přesto, že jsem byla v pokoji sama) a bylo mi úplně jedno, že jsem potom vypadala před ostatními, jenž byli doma, jako úplné pako...
Vřele doporučuji!!!